Aneta Sacherova Mystic Jetsurf

Aneta Šacherová – nejrychlejší žena na Jetsurfu na světě.

Vítáme novou posilu Mystic teamu Anetu Šacherovou. Je jí 24 let, bydlí v Brně a je to všestranná sportovkyně, bojovnice a velmi aktivní a atraktivní dívka. Takový Leonardo v šatech. Nebo spíše v plavkách a neoprenu.

Nechám mluvit Anetu:

Jetsurfingu se věnuji od roku 2013, kdy jsem byla oslovena vynálezcem Martinem Šulou, abych nafotila fotky na jetsurfu. Díky všem možným sportům, co jsem dělala předtím, a snad i trošce toho sportovního talentu, jsem se na jetsurfu naučila jezdit okamžitě. Padli jsme si s Martinem do noty a domluvili jsme se, že klukům pomůžu s historicky prvními závody v Brně, kde jsem jsem dělala hostesku. Do tréninkového centra ve Valticích jsem žačala jezdit každý víkend. Seznamovala jsem se s lidmi kolem a doufala jsem, že mi surf někdo na chvíli půjčí, jelikož cena je kolem 200tis Kč. Na to jsem rozhodně neměla.

V roce 2015 jsem se zúčastnila prvního lokálního závodu v Pasohlávkách a vyhrála třetí místo. To mi zajistilo vstup do továrního týmu MSR Engines (firma vynálezce Jetsurfu Martina Šuly). Následující sezónu 2016 se mi dařilo a vyhrála jsem první místo na neoficiálním mistrovství světa.

Rok 2017 jsem jezdila za tovární tým, ale sezona mi nevyšla úplně podle mých představ. Lékaři mi diagnostikovali multiplex sclerosis (roztroušenou sklerózu) a tudíž jsem se nemohla naplno věnovat fyzické a psychické přípravě na závody. V sezoně plné nejistoty, dobrých i špatných správ jsem nakonec vyhrála druhé místo.

Jen na okraj svou léčbu jsem konzultovala s několika lékaři. Vyslechla jsem si hodně názorů od strašení možností upoutání na vozíček během pěti let, až po neléčení a ponechání těla, ať se s tím vypořádá samo. Jelikož mé srdce patřilo a patří sportu, rozhodla jsem se tomu nepodlehnout a na léčbu nenastoupit. Začala jsem spolupracovat s panem doktorem Dufkem, který pravidelně sleduje můj zdravotní stav. Jednou mi řekl: Jeďte a vyhrajte. To byla motivace! Tak jsem se do toho obula a vyhrála tentokrát první oficiální mistrovství světa MotoSurf WorldCup 2018.

V roce 2019 mi všechno hrálo do karet a já se cítila perfektně. Voda a trať byla moje a já cítila, že i tento rok mistrovství obhájím. Ale hned první závod v Abu Zabí byl pro mne velmi dramatický. Zezačátku se mi dařilo, vyhrála jsem kvalifikaci, 4 ze 4 rozjížděk mi také patřilo prvenství, rovněž tak první finále. Ale v druhém finále, které je za nejvíce bodů, jsem nasála sáček do turbíny svého prkna. Ztratila jsem čas, který jsem musela dohnat. Po velkém boji, neustálém riskování pádu, dotahování a riskantním předjíždění jsem nakonec dojela v rozjížďce druhá. Celkově jsem si odvezla pohár za druhé místo. Další závody jsem již nic nenechala náhodě plus mi přálo štěstí a tak se mi podařilo všechny vyhrát.

Kromě Jetsurfingu vlastním a vedu taneční skupinu TAD crew, se kterou tento rok budu slavit desáté výročí fungování. Na rozdíl od profesionálních skupin v okolí je prioritou mé taneční skupiny spíše užít si zábavu, než pilovat techniku, což ovšem poslední dobou láká stále více zájemců. Momentálně máme kolem 70 tanečníků ve věkovém rozmezí 2 – 50 let.

S klukama z Mysticu jsem se navzdory nepříznivé situaci okolo koronaviru dohodla na spolupráci. Už se těším, až budu jezdit ve vestě a bikinách z nové Mystic kolekce. Doufám, že letoš ještě něco najezdím.